klimatyzacja wentylacja

klimatyzacja jest dla ludzi- strona jak wybrać, zamontować, używać klimatyzacje

ujęcie

brak komentarzy
rzy 1szym pomysle spadek jest na 4rech plytkach.
Mowisz, zeby dolozyc spadek na jeszcze 2ch dodatkowych spoza obszaru prysznica?
Moze jest tu male nieporozumienie, bo to nie jest dobrze widoczne na obrazkach.
Prysznic jest na powierzchni 4rech plytek. 2 pierwsze plytki (od wejscia) schodza o 1cm (dlugosc plytki 60cm),
2 nastepne (odplyw liniowy zamontowany na powierzchni tych 2ch plytek) rowniez o 1cm.
Czyli spadek wychodzi: 2cm na dlugosci 120 cm.Woda pobierana jest tam z własnego ujęcia za pomocą hydrofora. Niestety po wielu latach pracy pompa odmówiła posłuszeństwa. Szukałem na allegro i znalazłem dwa z pozory bardzo podobne rozwiązania. Pierwszym jest nowa pompa, podobnie jak poprzednia produkcja Grudziądz, trzystopniowa. Drugim rozwiązaniem jest mały, 50cio litrowy zestaw hydroforowy. Cena samej pompy to około 800zł, a zestawu 400zł. Parametry pomp są bardzo zbliżone, ale sąsiad odradził mi kupno zestawu. Niestety nie potrafił tego uzasadnić. Pytanie do fachowców: czy koniecznością jest kupno tak drogiej pompy, czy możliwe jest zaspokojenie potrzeb za pomocą małej pompy? Nie mam tu na myśli wielkości zbiornika. Jaka jest różnica między takimi zestawami? Jeżeli cały nowy zestaw kosztuje 400 zł, to jest to pewnikiem “chńszczyzna”. Nie chcę tu pisać, że jak chińskie, to złe, ale na pewno trzeba by się temu dobrze przyjrzeć. Co z tego, że dostaniesz 2-letnią gwarancję? Po roku ci się zepsuje i owszem, gwarancję będziesz miał, ale też kolejny kłopot z wymianą.
Pompy z Hydro-Vacuum są bardzo porządne, z powodzeniem konkurują z czołowymi koncernami zachodnimi (przynajmniej w wodzie), mają dość gęstą sieć serwisową i dostępne części zamienne.
Inną sprawą jest, że w zestawie zużywa się nie tylko pompa. Nie wiadomo, w jakim stanie jest zbiornik, włącznik ciśnieniowy… Może się to zacząć sypać po kolei.
Niemniej namawiam cię do zakupu porządniejszego rozwiązania, bo bez telewizora, pralki czy tostera można wytrzymać, ale bez wody – ciężko.

rzy 1szym pomysle spadek jest na 4rech plytkach. Mowisz, zeby dolozyc spadek na jeszcze 2ch dodatkowych spoza obszaru prysznica? Pompe nalezy dobrac podlug roznych parametrow a nie wedlug ceny. Powinienes wiedziec jakie masz zapotrzebowanie na wode, wyjadnosc studni, wysokosc podnoszenia wody, itd, itp. Wiedzac to bedziesz mial dostepne pompy roznych producentow o roznej cenie.
Moze jest tu male nieporozumienie, bo to nie jest dobrze widoczne na obrazkach.Prysznic jest na powierzchni 4rech plytek. 2 pierwsze plytki (od wejscia) schodza o 1cm (dlugosc plytki 60cm), 2 nastepne (odplyw liniowy zamontowany na powierzchni tych 2ch plytek) rowniez o 1cm.Czyli spadek wychodzi: 2cm na dlugosci 120 cm.

Tagi: ,

Komentowanie wyłączone.