klimatyzacja wentylacja

klimatyzacja jest dla ludzi- strona jak wybrać, zamontować, używać klimatyzacje

ujęcie

brak komentarzy
rzy 1szym pomysle spadek jest na 4rech plytkach.
Mowisz, zeby dolozyc spadek na jeszcze 2ch dodatkowych spoza obszaru prysznica?
Moze jest tu male nieporozumienie, bo to nie jest dobrze widoczne na obrazkach.
Prysznic jest na powierzchni 4rech plytek. 2 pierwsze plytki (od wejscia) schodza o 1cm (dlugosc plytki 60cm),
2 nastepne (odplyw liniowy zamontowany na powierzchni tych 2ch plytek) rowniez o 1cm.
Czyli spadek wychodzi: 2cm na dlugosci 120 cm.Woda pobierana jest tam z własnego ujęcia za pomocą hydrofora. Niestety po wielu latach pracy pompa odmówiła posłuszeństwa. Szukałem na allegro i znalazłem dwa z pozory bardzo podobne rozwiązania. Pierwszym jest nowa pompa, podobnie jak poprzednia produkcja Grudziądz, trzystopniowa. Drugim rozwiązaniem jest mały, 50cio litrowy zestaw hydroforowy. Cena samej pompy to około 800zł, a zestawu 400zł. Parametry pomp są bardzo zbliżone, ale sąsiad odradził mi kupno zestawu. Niestety nie potrafił tego uzasadnić. Pytanie do fachowców: czy koniecznością jest kupno tak drogiej pompy, czy możliwe jest zaspokojenie potrzeb za pomocą małej pompy? Nie mam tu na myśli wielkości zbiornika. Jaka jest różnica między takimi zestawami? Jeżeli cały nowy zestaw kosztuje 400 zł, to jest to pewnikiem “chńszczyzna”. Nie chcę tu pisać, że jak chińskie, to złe, ale na pewno trzeba by się temu dobrze przyjrzeć. Co z tego, że dostaniesz 2-letnią gwarancję? Po roku ci się zepsuje i owszem, gwarancję będziesz miał, ale też kolejny kłopot z wymianą.
Pompy z Hydro-Vacuum są bardzo porządne, z powodzeniem konkurują z czołowymi koncernami zachodnimi (przynajmniej w wodzie), mają dość gęstą sieć serwisową i dostępne części zamienne.
Inną sprawą jest, że w zestawie zużywa się nie tylko pompa. Nie wiadomo, w jakim stanie jest zbiornik, włącznik ciśnieniowy… Może się to zacząć sypać po kolei.
Niemniej namawiam cię do zakupu porządniejszego rozwiązania, bo bez telewizora, pralki czy tostera można wytrzymać, ale bez wody – ciężko.

rzy 1szym pomysle spadek jest na 4rech plytkach. Mowisz, zeby dolozyc spadek na jeszcze 2ch dodatkowych spoza obszaru prysznica? Pompe nalezy dobrac podlug roznych parametrow a nie wedlug ceny. Powinienes wiedziec jakie masz zapotrzebowanie na wode, wyjadnosc studni, wysokosc podnoszenia wody, itd, itp. Wiedzac to bedziesz mial dostepne pompy roznych producentow o roznej cenie.
Moze jest tu male nieporozumienie, bo to nie jest dobrze widoczne na obrazkach.Prysznic jest na powierzchni 4rech plytek. 2 pierwsze plytki (od wejscia) schodza o 1cm (dlugosc plytki 60cm), 2 nastepne (odplyw liniowy zamontowany na powierzchni tych 2ch plytek) rowniez o 1cm.Czyli spadek wychodzi: 2cm na dlugosci 120 cm.

działka

brak komentarzy
jestem na etapie kupna działki, a co za tym idzie pojawiły się kolejne wątpliwości i zapytania.
generalnie chodzi o przyłącze wodne i elektryczne. Problem z tym, ze słupy są obok działki, ale po drugiej stronie drogi asfaltowej dojazdowej do posesji.
To samo z wodą, jest ona w drodze, lecz również po drugiej stronie drogi.
Czy to będą jakieś ogromne koszty? a takie przyłacze z odwiertem wyjdzie jakoś koszmarnie drogo?
po waszych wypowiedziach o prą to trochę przestałem się bać
pewnie już za późno i już prąd masz. Przejście przez drogę na potrzeby energetyki to najczęściej przewiert (lub przecisk) i jest to bardzo standardowa procedura. Pod drogą gminną (przewiert od 6 do 10m) to formalność dla firm zajmujących się przyłączami. Najdłuższy przewiert jaki robiliśmy we własnym zakresie miał 24m długości pod drogą krajową. Powyżej tego trzeba już brać wiertnicę sterowaną, co kosztuje ok 100PLN/m.
Jeżeli chodzi o koszty (ponownie: pewnie już za późno dla autora tematu) to niczym się nie przejmuj, bo płacisz ryczałtem za przyłącz (długość, moc przyłączeniowa), a resztę wykonawcy płaci ZE. Jak ktoś podłącza się mieszkając daleko od słupa/złącza kablowego/kabla w ziemi to pewnie zrzedła by mu mina po otrzymaniu faktury za 200m przyłącz (często w granicach 15kPLN netto…).
Napisz jak rozwiązałeś kwestię pomiędzy posiadaniem prądu na drugim końcu działki a chęcią podpięcia się przez drogę? Bo jakby na to nie patrzeć to ZE mógł stwierdzić, że przecież prąd na działce już masz..
generalnie i prąd i woda są przy działce, ale na jej drugim koncu czyli okolo 120m, a na tym “moim” końcu jest zaraz przy granicy, z tym, ze w drodze po przeciwnej stronie

jestem na etapie kupna działki, a co za tym idzie pojawiły się kolejne wątpliwości i zapytania.generalnie chodzi o przyłącze wodne i elektryczne. Problem z tym, ze słupy są obok działki, ale po drugiej stronie drogi asfaltowej dojazdowej do posesji.To samo z wodą, jest ona w drodze, lecz również po drugiej stronie drogi.z wodą to zależy jakie koszty robocizny i jaka to droga. z prądem nie ma problemu, bo przyłącze robi energetyka i płaci się tylko za moc przyłączeniową, chyba że jest bardzo duża odległość do słupa.z energetyka może być o tyle problem bo owszem to zakład energetyczny ponosi koszty. I może Ci oznajmić że owszem, przyłączą Cię . W ciągu 24 miesięcy. Od momentu dostarczenia pozwolenia na budowę – wszak pustej działki przyłączać nie będą.
Czy to będą jakieś ogromne koszty? Przyłącze wody na pewno trzeba będzie wykonać przewiertem pod drogą lub nawet położyć rurę osłonową stalową pod jezdnią i wciągnąć przewód z PE. wszystko zależy jakie warunki wydadzą Wodociagi.