klimatyzacja wentylacja

klimatyzacja jest dla ludzi- strona jak wybrać, zamontować, używać klimatyzacje

sieć

brak komentarzy

Nas zakład energetyczny zwodził prawie trzy lata trzy razy przesyłali aneksy do umowy dotyczące zmiany planowanego terminu wykonania przyłącza Później był problem z sąsiadem, który nie chciał zgodzić się na kopanie kabla przez jego działkę Na szczęście zgodę wyraził sąsiad po drugiej stronie drogi (drogi powiatowej – robiliśmy przekop pod ulicą). W międzyczasie zakład energetyczny “szantażował” nas, że albo zgodzimy się na wielki transformator przed naszym domem albo prądu nie będzie Po dwóch wizytach u radcy prawnego i awanturze w zakładzie energetycznym udało się sprawę sfinalizować Transformatora nie ma i nie będzie za to przyłącze zrobili w jeden dzień (łącznie z przekopem pod ulicą) Zapłaciliśmy oczywiście jedynie za przydział mocy – była to kwota około 1.500 zł.

Masz może info odnośnie przewiertu przez drogę (gminna, asfalt, ok 5m) pod położenie wodociągu?
U mnie (małopolska) jest tak, że muszę pociągnąć ok 90m rury + te ok 5m przewiertu przez drogę. Zastanawiam się ile to może wyjść (o ile oczywiście sąsiad się zgodzi na przejście przez jego działkę) i czy nie bardziej opłaci się budować studnię.ja też robiłem przyłacze wody z ulicy po drugiej stronie , czyli robił to dostawca wody i on zatrudnił kolejną firmę do przedkania jakimś kretem pod ulica ok 5 metrów , za przetyk zapłaciłem jakieś 400 zł ale razem za wszystko bo mapki tez musieli zrobić oraz kopara rury razem 32 metry płaciłem 3178 złże “Zgodnie z obowiązującym w całej Polsce prawem za budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na konkretnym terenie odpowiada gmina. Mówi o tym wyraźnie ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków z 7 czerwca 2001 r. Dokonano w niej jasnego podziału obowiązków między obywateli i gminy (oraz przedsiębiorstwa wod.-kan.). Tekst ustawy można znaleźć w Dzienniku Ustaw nr 123 poz. 858 z 2006 r. Gmina finansuje dokumentację, materiały, robociznę – wszystko, co jest związane z projektowaniem i budową gminnej sieci. Może na ten cel pozyskać pieniądze z programów europejskich czy funduszu ochrony środowiska, ale nie wolno jej sięgać do kieszeni mieszkańców – chyba że dobrowolnie zgodzą się oni wesprzeć budowę np. darowiznami. Powtórzmy: DOBROWOLNIE. Wszelkie uchwały, zarządzenia, regulaminy, w których gmina wprowadza przymus dofinansowania przez mieszkańców budowy sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej – są sprzeczne z konstytucją, a więc nielegalne. W przypadku nowych inwestycji władze mogą mieszkańców co najwyżej PROSIĆ, by dołożyli pieniądze, ale nie mogą ich do płacenia zmuszać! Każdy obywatel z mocy ustawy ponosi jedynie koszty BUDOWY WŁASNEGO PRZYŁĄCZA. Co to jest? Mówiąc w uproszczeniu – to rura łącząca nasz dom (mieszkanie) z gminną siecią. A dokładniej – odcinek tej rury w granicach naszej posesji. Może on być nawet krótszy, jeśli gminna sieć przebiega przez naszą działkę. Wtedy przyłączem będzie odcinek rury od naszego domu do najbliższej studzienki kanalizacyjnej (wodnej).”

Masz może info odnośnie przewiertu przez drogę (gminna, asfalt, ok 5m) pod położenie wodociągu?
U mnie (małopolska) jest tak, że muszę pociągnąć ok 90m rury + te ok 5m przewiertu przez drogę. Zastanawiam się ile to może wyjść (o ile oczywiście sąsiad się zgodzi na przejście przez jego działkę) i czy nie bardziej opłaci się budować studnię.

Komentowanie wyłączone.