klimatyzacja wentylacja

klimatyzacja jest dla ludzi- strona jak wybrać, zamontować, używać klimatyzacje

działka

brak komentarzy
jestem na etapie kupna działki, a co za tym idzie pojawiły się kolejne wątpliwości i zapytania.
generalnie chodzi o przyłącze wodne i elektryczne. Problem z tym, ze słupy są obok działki, ale po drugiej stronie drogi asfaltowej dojazdowej do posesji.
To samo z wodą, jest ona w drodze, lecz również po drugiej stronie drogi.
Czy to będą jakieś ogromne koszty? a takie przyłacze z odwiertem wyjdzie jakoś koszmarnie drogo?
po waszych wypowiedziach o prą to trochę przestałem się bać
pewnie już za późno i już prąd masz. Przejście przez drogę na potrzeby energetyki to najczęściej przewiert (lub przecisk) i jest to bardzo standardowa procedura. Pod drogą gminną (przewiert od 6 do 10m) to formalność dla firm zajmujących się przyłączami. Najdłuższy przewiert jaki robiliśmy we własnym zakresie miał 24m długości pod drogą krajową. Powyżej tego trzeba już brać wiertnicę sterowaną, co kosztuje ok 100PLN/m.
Jeżeli chodzi o koszty (ponownie: pewnie już za późno dla autora tematu) to niczym się nie przejmuj, bo płacisz ryczałtem za przyłącz (długość, moc przyłączeniowa), a resztę wykonawcy płaci ZE. Jak ktoś podłącza się mieszkając daleko od słupa/złącza kablowego/kabla w ziemi to pewnie zrzedła by mu mina po otrzymaniu faktury za 200m przyłącz (często w granicach 15kPLN netto…).
Napisz jak rozwiązałeś kwestię pomiędzy posiadaniem prądu na drugim końcu działki a chęcią podpięcia się przez drogę? Bo jakby na to nie patrzeć to ZE mógł stwierdzić, że przecież prąd na działce już masz..
generalnie i prąd i woda są przy działce, ale na jej drugim koncu czyli okolo 120m, a na tym “moim” końcu jest zaraz przy granicy, z tym, ze w drodze po przeciwnej stronie

jestem na etapie kupna działki, a co za tym idzie pojawiły się kolejne wątpliwości i zapytania.generalnie chodzi o przyłącze wodne i elektryczne. Problem z tym, ze słupy są obok działki, ale po drugiej stronie drogi asfaltowej dojazdowej do posesji.To samo z wodą, jest ona w drodze, lecz również po drugiej stronie drogi.z wodą to zależy jakie koszty robocizny i jaka to droga. z prądem nie ma problemu, bo przyłącze robi energetyka i płaci się tylko za moc przyłączeniową, chyba że jest bardzo duża odległość do słupa.z energetyka może być o tyle problem bo owszem to zakład energetyczny ponosi koszty. I może Ci oznajmić że owszem, przyłączą Cię . W ciągu 24 miesięcy. Od momentu dostarczenia pozwolenia na budowę – wszak pustej działki przyłączać nie będą.
Czy to będą jakieś ogromne koszty? Przyłącze wody na pewno trzeba będzie wykonać przewiertem pod drogą lub nawet położyć rurę osłonową stalową pod jezdnią i wciągnąć przewód z PE. wszystko zależy jakie warunki wydadzą Wodociagi.

Tagi: ,

Komentowanie wyłączone.