klimatyzacja wentylacja

klimatyzacja jest dla ludzi- strona jak wybrać, zamontować, używać klimatyzacje

szkoła

brak komentarzy

Wyższe uczelnie są potrzebne, ale trzeba się zapytać o ich poziom… Niech będzie ich jak najwięcej, ale na wysokim poziomie, który gwarantuje kształcenie prawdziwych specjalistów w swoich dziedzinach. Na Politechnikach bardzo ważne jest kształtowanie umiejętności technicznych (niezbędna jest tu wiedza matematyczna), na uniwersytetach podobnie. Zwiększenie poziomu kształcenia = zwiększenie wymagań = Absolwenci, którzy są specjalistami, tak bym to podsumował Po co Polsce tyle uczelni wyższych? Przecież:
1. Góra jakieś 20% absolwentów szkół średnich nadaje się na studia wyższe.
2. Polska gospodarka, nastawiona na import technologii i niskie płace, nie potrzebuje przecież ani inżynierów, ani też absolwentów kierunków ścisłych. serwisy separatorów
3. Lekarzy czy prawników wykształcimy zaś taniej i lepiej za granicą.
4. Ergo – Polsce w jej obecnym kształcie, NIE są potrzebne wyższe uczelnie, które stały się przecież tylko przechowalniami i fabrykami bezrobotnych! Wykształcenie dobrego lekarza musi kosztować. Poza tym, to ilu nowych lekarzy potrzebujemy rocznie w Polsce? A kształcenie młodych Polaków na lekarzy po to, aby później oni wyemigrowali na Zachód, nie ma przecież sensu!

Komentowanie wyłączone.