klimatyzacja wentylacja

klimatyzacja jest dla ludzi- strona jak wybrać, zamontować, używać klimatyzacje

potrzeba

brak komentarzy

Chyba lepiej będzie zerwać dachówki, dać folię od góry i położyć na to dachówki z powrotem. Trochę skomplikowane ale możliwe do zrobienia. Myślałem, też nad połączeniem kilku kanałów razem. Ale nie mam wymiennika jak u jaśka, mam bezobsługowe grzejniki o mniejszej sprawności oraz mniejszym zapotrzebowaniu powietrznym. Jeżeli powietrza w pojedynczym kanale nie wystarczy do sprawnego działania, to cały projekt do bani. mógł zerknąć na osiągi i możliwości kolektora “grzejnikowego”. Z tego co pamiętam, to kolega z Podlasia (zimny region) od około 7 lat używa dwóch takich kolektorów – opisał własne spostrzeżenia, wyniki – ile da się wycisnąć z grzejnika. Poszerzając horyzonty dodam, że grzejnik z elektrody pracuje płytą, u mnie pracuje radiatorami. Czyli pracuje w reżymie dla którego został przeznaczony: wymiana energii woda-powietrze.w pierwszym przypadku płyta jest wystawiona bezpośrednio na promieniowanie słońca a w drugim powierzchnia grzejnika odbiera ciepło od powietrza które go omywa …Potrzebowałem dwie godziny szperania, by trochę zrozumieć o co chodzi, no i obliczyć układ jaśka. Ty zrobiłeś to w dwie sekundy – respekt.
Wziąłem różnicę 10* nie 12* wyszło ci 2.6kW, mi 1.7kW. Czyli ja coś nie wziąłem pod uwagę?
Ale, to nie istotne temat został zobrazowany i to najważniejsze.
A teraz tak, ja mam w grzejniku 3 litry wody. Ona tam sobie siedzi dopóki ktoś nie odkręci kran. Woda czeka w grzejniku tak jak woda czeka w zasobniku. Pisałem o tym, że raczej stawiam na to żeby w grzejnikach przechowywać gorącą wodę. Na razie grzejniki będą moim zasobnikiem.
A więc na podgrzanie tej wody o 10* potrzebuję 116w/h i 5m3 powietrza o stosownej temperaturze. Nadal nie wiem jaki powstaje ciąg w słoneczny dzień w moim kanale. Na przykład wentylatorek od komputera pompuje 30m3 powietrza. Jeżeli będę musiał wstawić taki wentylatorek za 8 zl. To nie komplikuje to zanadto mojego urządzenia.
problem w tym że powietrze jest bardzo słabym nośnikiem więc trzeba go przemieścić ogromne ilości aby przenieść energię …ile oddaje powietrze ?
500m^3 temp 50st do spadek do temp 38st
ro powietrza 1,3 razy CP 1,2 razy 500 razy delta t 12st =2,6 kW
mocy … co daje 2 st dla tony wody na godzinę … przez np 8 godziny to da 16 st
przy założeniu że będzie to spadek z +50 na +38st
Moja wzmianka była w kontekście lektury dla Ciebie, poszerzenia horyzontów. Może skróci to Twoje błądzenie w temacie, bo z aktualnego projektu nie wyciśniesz wiele. A przecież zakładasz, że będzie tanie w wykonaniu i skuteczne w działaniu. Sprawność vs poniesione i eksploatacyjne koszty.

Komentowanie wyłączone.