klimatyzacja wentylacja

klimatyzacja jest dla ludzi- strona jak wybrać, zamontować, używać klimatyzacje

obciązenie

brak komentarzy
Czy grzałka pompy i zasikanie sprężarki “wiszą” na tym jednym zabezpieczeniu?
Jaka była temperatura?sciagnałem dzis inna instrukcje do niego i juz troche jarze ale mam pytanie. napisałes ze przy programowaniu słoneczko oznacza ze grzejesz a kssiezyc nie. W instrukcji jest to oznaczone jako temperatura komfortowa i ekonomiczna. I tak dajmy na to ze komfort u mnie to 22,5 a ekonom to 21. Rozumiem ze jak np ustawie
6.00-8.00 komfort
8.00-12.00 ekonomWciąż czekam na Toshibe Estie 8kW i z tego oczekiwania zacząłem rozważać alternatywy. Mam na tapecie wspomnianego Dimplexa model LAK 9IMR. Dla mnie ta firma to abstrakcja, ale zanim zacząłem czytać o pompach, takie firmy jak Daikin czy Atlantic rodziły raczej orientalne skojarzenia  Instalator już inna firma, Ekoryniec – może ktoś zna i może coś powiedzieć?
Macie jakieś doświadczenia, z tymi pompami? Z tego co porównywałem COP zgodnie z normą 14511 obie są porównywalne, choć w Dimplex są dwie wartości – COP przy optymalnym i maksymalnym obciążeniu. Do porównania przyjąłem to mniej korzystne czyli przy maksymalnym obciążeniu.
12.00-22.00 komfort
22.00-6.00 ekonom
to pompa w godzinach komfortu utrzymywac bedzie 22,5st a po przejsciu do ekonoma pozwoli aby spadla do 21st. jesli natomiast spadnie mocniej to pompa zalaczy sie aby dogrzac do 21? Dobrze rozumuję? Całe zasilanie pompy jest na jednym bezpieczniku.
Wczoraj było ok -13stC,
Wcześniej dochodziło do -19stC i śmigało jak ta lala.9 kW zasilany jest dwoma odrębnymi wejściami, które powinny być osobno zabezpieczone. Najczęściej zasila się je z odrębnych faz, by nie przeciążać układu elektrycznego.
Nie chcę wierzyć, że oba przyłącza ( 3 x 4 mm2 instalator podpiął pod jedno zabezpieczenie.
Jeśli tak, wezwij elektryka niech Ci to przerobi.
Dzisiaj odszranianie przebiegło bez problemu (ale zmniejszyłem temperaturę na 36stC, )
Moja pompa jest jednofazowa, czy można wtedy klimatyzacja Warszawa rozdzielić zasilanie sprężarki i grzałki na dwie różne fazy?
Czy zrobić osobne zabezpieczenia na jednej fazie?
Bez obaw sam nie będę robił, wolę się przygotować do rozmowy z moim serwisantem/instalatorem.
Wcześniej miałem wątpliwości co do zastosowanego zaworu trójdrożnego. Okazały się słuszne , obecnie jestem po wymianie tego zaworu i jest OK
Możliwe, że bezpiecznik podczas rozruchu po odszranianiu został przeciążony. Sama sprężarka może wówczas wziąć prąd o natężeniu ponad 25 A. Dodaj do tego 3 kW grzałki.

Czy grzałka pompy i zasikanie sprężarki “wiszą” na tym jednym zabezpieczeniu?Jaka była temperatura?
Możliwe, że bezpiecznik podczas rozruchu po odszranianiu został przeciążony. Sama sprężarka może wówczas wziąć prąd o natężeniu ponad 25 A. Dodaj do tego 3 kW grzałki.

Komentowanie wyłączone.